Firma Zipp powstała w 2004 roku, w okresie boomu na małe jednoślady spalinowe. W tamtym czasie konkurencja na rynku była olbrzymia i ostatecznie pierwsze lata działalności przetrwało niewiele z tych firm. Jedną z nich był Zipp, przekształcony w 2007 roku w markę Zipp Skutery sp. z o.o., który dzięki sprawnemu zarządzaniu i przemyślanej ofercie, dostosowanej do polskiego klienta, szybko zajął pozycję lidera. Użytkownicy cenili pojazdy tej marki za jakość i atrakcyjny wygląd, przywiązując się do niej na długie lata. W ciągu 17 lat działalności wielkość sprzedaży firmy jest już liczona w setkach tysięcy egzemplarzy skuterów, motocykli i quadów. To jednak nie wszystko – Zipp pilnie śledzi światowe i lokalne trendy w motoryzacji, cały czas aktualizując ofertę.

Klasa 125 - nowe otwarcie

Ważnym momentem w historii firmy Zipp Skutery i ogólnie w historii polskiej branży skuterów i motocykli, były zmiany w prawie wprowadzone w sierpniu 2014 roku. Umożliwiły one prowadzenie jednośladów klasy 125 ccm (do 15 KM mocy) kierowcom, którzy posiadają prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat. Wywołało to ogromny boom na te pojazdy, na który naturalnie również Zipp szybko znalazł odpowiedź. W ofercie pojawiła się pełna gama nowoczesnych motocykli i skuterów 125, regularnie odświeżana do dziś, dająca klientom szeroki wybór zarówno pod względem poziomu wyposażenia, jak też stylistyki. Obecnie, zgodnie z ogólnoświatowymi trendami, do oferty dołączyły również pojazdy z cichym i ekologicznym napędem elektrycznym, które w nadchodzących latach będą sukcesywnie zastępowały modele spalinowe, zwłaszcza pod kątem użytkowania w dużych miastach.

Zipp Skutery działa w Przasnyszu. Dzięki częstej aktualizacji oferty, pojazdy marki Zipp są zawsze przystosowane do obowiązujących norm i wymogów homologacji UE. Wymaga to korzystania z najnowszych technologii, dzięki którym możliwe jest spełnienie tak wyśrubowanych wymagań, jak te związane z najnowszą normą emisji spalin i hałasu Euro 5. Obecnie wszystkie modele oferowane przez Zipp wyposażone są już we wtrysk paliwa, a na pokładzie większości znajdziemy m.in. oświetlenie LED i kombinowany układ hamulcowy CBS. Równie ważna jest stylistyka oferowanych modeli – dzięki nadzorowi projektantów zawsze nadąża za światowymi trendami, skutery i motocykle Zipp wyglądają świeżo i nowocześnie. Jednocześnie zadbano o odpowiednią ofertę dla fanów klasycznych kształtów. Grupa pojazdów w stylu retro pod efektownym nadwoziem skrywa jak najbardziej współczesne rozwiązania.

Bardzo ważną częścią firmy Zipp Skutery jest rozwinięta sieć handlowa i serwisowa. W całym kraju działa ponad 300 punktów dealerskich i serwisowych. Decydując się na pojazd marki Zipp, klient ma zapewniony dostęp do profesjonalnego doradztwa i serwisu na każdym etapie zakupu i eksploatacji – zawsze w pobliżu miejsca zamieszkania.

Zipp Skutery, jako silna marka z wieloletnią tradycją, angażuje się również w projekty podnoszące ogólną kulturę motoryzacyjną w Polsce, a także bezpieczeństwo na drogach. Od lat uczestniczy w kampaniach bezpieczeństwa. Marka Zipp to sprawdzony wybór w kategoriach lekkich motocykli i skuterów klas 50 i 125 ccm.

Jakość

Rozwinęliśmy bogatą sieć salonów i profesjonalnych punktów serwisowych. Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas produkty w pełni zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.